INEA udostępnia sieć dla światłowodu od UPC
23 grudnia 2019

INEA udostępnia sieć dla projektu światłowodowego UPC Polska. Operatorzy usług telekomunikacyjnych podpisali już w tej sprawie umowę o dostępie do sieci wybudowanych w ramach POPC.
Program Operacyjny Polska Cyfrowa – on kryje się pod tajemniczym skrótego POPC – to rozwiązanie, które sprzyjać ma współpracy poszczególnych operatorów sieci internetowych. W jaki sposób INEA udostępni sieć dla UPC Polska?
18 grudnia br. przedstawiciele obu marek podpisali umowę dotyczącą świadczenia usług hurtowych. Na jej podstawie oferta UPC będzie dostępna dla mieszkańców gospodarstw domowych. Dotyczy to tych, które są podłączone już do sieci światłowodowej w ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC. To otwiera szczególne możliwości rozwoju dla UPC – jednego z największych operatorów w kraju.
Światłowód to przyszłość telekomunikacji
Michał Bartkowiak, wiceprezes INEA SA mówi o współpracy przede wszystkim w kontekście korzyści dla klientów:
To dla nas bardzo gorąca końcówka roku. INEA od blisko 3 lat realizuje strategię otwierania swojej sieci światłowodowej. Podpisana dziś umowa jest kolejnym, dużym krokiem w jej realizacji. Naszym zdaniem model otwartej infrastruktury światłowodowej zdefiniuje przyszłość telekomunikacji. Na tym rozwiązaniu zyskują przede wszystkim klienci, którzy mogą korzystać z ofert wielu dostawców usług telekomunikacyjnych. Co ważne, jest to też najlepszy sposób na wykorzystanie zasobów naszej planety.
Robert Redeleanu, prezes UPC uważa, że współpraca z INEA to naturalny kierunek rozwoju – zarówno dla jednej jak i drugiej marki:
UPC Polska, jako największy kablowy dostawca internetu gigabitowego i cyfrowej rozrywki w Polsce, od ponad dwóch dekad inwestuje w rozwój nowoczesnej infrastruktury internetowej. Dociera ona już do ponad 3,5 mln gospodarstw domowych. Naszą ambicją jest jednak dalszy rozwój zasięgu marki UPC i naszych cyfrowych usług. Współpraca z INEA to jeden ze sposobów realizacji tego celu i dotarcia z superszybkim internetem, najlepiej zintegrowaną telewizyjną rozrywką i usługami mobilnymi UPC do kolejnych polskich rodzin.


Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły

eSIM na wakacje! Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Autopay uruchamia…

Polski internet? 5G rośnie szybko, a światłowód jest lepszy niż sądziliśmy
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Polska sieć…

Więcej za abonament RTV w 2026 roku. KRRiT ogłasza nowe stawki. Sprawdź, ile zapłacisz
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Krajowa Rada…
Najnowsze artykuły

Internet, monitor, podłączenia. Na co zwrócić uwagę projektując biurko na wymiar?
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Planując biurko…

Czy warto mieć system ochrony od operatora? Casus Orange pokazuje, że tak
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Tak wielu…

Telewizja satelitarna w Polsce się kończy. Coraz chętniej wybieramy TV przez internet
Światłowód to przyszłość telekomunikacji Rynek płatnej…
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!