Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Sprawdź oferty na Internet — oferta dla studentów - wprowadź swój adres

Podając adres sprawdzisz dostępność ofert i operatorów w Twoim budynku

Jakie są największe ośrodki studenckie w Polsce?

 

Internet dla studentów to wariant szczególnie popularny w miastach, które od lat uznawane są za największe ośrodki akademickie w Polsce. W kraju jest:

 • 97 miast akademickich
 • 369 uczelni wyższych
 • ok. 1,3 mln studentów.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 r. studiowało ok. 1,3 mln osób. Miastami, w których jest najwięcej studentów - a więc w nich internet dla tej grupy jest szczególnie ważny - to:

 1. 1. Warszawa - 235 tys.
 2. 2. Kraków - 143,7 tys.
 3. 3. Poznań - 119,0 tys.
 4. 4. Wrocław - 115,6 tys.
 5. 5. Łódź - 82,9 tys.
 6. 6. Gdańsk - 68,3 tys.
 7. 7. Lublin - 63,9 tys.
 8. 8. Katowice - 57,2 tys.
 9. 9. Rzeszów - 40,0 tys.
 10. 10. Szczecin - 32,9 tys.
 11. 11. Toruń - 32,9 tys.
 12. 12. Białystok - 27,1 tys.
 13. 13. Kielce - 23,8 tys.
 14. 14. Bydgoszcz - 22,7 tys.
 15. 15. Olsztyn - 22,4 tys.
 16. 16. Gliwice - 20,1 tys.
 17. 17. Opole - 17,4 tys.
 18. 18. Częstochowa - 13,6 tys.
 19. 19. Zielona Góra - 10,8 tys.
 20. 20. Gdynia - 10,1 tys.

Najlepsze uczelnie w Polsce - według raportu “Polskie szkolnictwo wyższe w liczbach” - znajdują się (na podstaswie obecności w rankingach międzynarodowych) w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

 

Jakie firmy mają dobre oferty internetu dla studentów?

 

Praktycznie każdy wiodący dostawca internetu stacjonarnego i mobilnego zapewnia obecnie dobre, ciekawe i atrakcyjne finansowo oferty opracowane pod kątem oczekiwań studentów. Pod tym względem wyróżnia się internet dla studentów takich marek jak: ● Vectra ● UPC ● Netia ● Play ● Multimedia. Warto jednak sprawdzić wszystkie oferty internetu wprowadzając dane lokalizacyjne do wyszukiwarki PanWybierak.

 

Internet mobilny dla studentów - jakie cechy są kluczowe?

 

To przede wszystkim cena - studenci z założenia dysponują nieco mniejszym budżetem. Z myślą o środowisku akademickim operatorzy wprowadzają np. oferty o całkiem dużych pakietach sieciowych, a w bardzo przystępnej cenie - trzeba jednak potwierdzić np. przynależność do określonej uczelni prezentując legitymację studencką. Innymi cechami, na które warto zwrócić uwagę są również:

 • ● pakiet internetu mobilnego dla studentów
 • ● zasięg usługi, jeśli wykorzystywana ma być również poza dużym miastem
 • ● dodatkowe promocje - np. dostęp do Netflixa lub HBO.

 

Internet stacjonarny dla studentów - jakie cechy są kluczowe?

 

Najważniejszą cechą internetu stacjonarnego dla studeentów powinien być brak zobowiązań. W takiej sytuacji w każdej chwili można zrezygnować z usługi danego operatora. To ważne w sytuacji, gdy studenci np. często zmieniają miejsce zamieszkania i nie chcą podpisywać dwuletniego zobowiązania na opłaty za świadczenie internetu stacjonarnego.

Ważną kwestią jest też prędkoość. Warto m.in. porównać, czy internet mobilny nie zastąpi stacjonarnego - pod względem parametrów i rozwoju 5G takie możliwości są coraz większe. Istotne, by uwzględnić jednak również np. przepustowość łącza - studenci cenią sobie swobodę i możliwość wykorzystywania sieci w kilku urządzeniach jednocześnie. Oferty na internet dla studentów to ważny segment działalności operatorów. W miastach, gdzie środowisko akademickie jest szczególnie szerokie, a szkoły wyższe nie ograniczają się do jednej uczelni, można liczyć nawet na specjalne propozycje dla młodych osób.

Oferty “szyte” pod kątem studentów skupiają się m.in. na dobraniu odpowiedniego czasu trwania umowy - im krócej tym lepiej - oraz niskiej cenie czy braku opłat za aktywację. Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Łódź - a może mniejsze ośrodki akademickie: Toruń czy Lublin - to dziś miasta, gdzie łatwo o ciekawe oferty idealne dla studentów.

 

Jak działa porównywarka ofert internetu dla studentów?

 

PanWybierak.pl to porównywarka, która działa od kilku lat - jest rekomendowana przez UKE. Zespół analityków pracuje codziennie w biurze przy ul. Żelaznej w Warszawie. Zestawienie ofert powstaje na podstawie bieżących propozycji operatorów, które są regularnie aktualizowane.

Kluczem do precyzyjnego wyboru jest lokalizacja. Najkorzystniejsze oferty pod kątem studentów oferują przede wszystkim wiodące marki w Polsce. Jednak specyfika zestawienia ofert polega również na uwzględnieniu tego, co oferują lokalne kablówki w miastach o statusie akademickim. Tysiące studentów mieszkających na co dzień w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku może korzystać również z zasobów oferowanych przez lokalnych dostawców - a ich warunki, np. pod kątem trwania umowy, mogą okazać się szczególnie atrakcyjne.

Aby sprawdzić, jaka oferta dla studenta będzie korzystna w danym budynku wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Pana Wybieraka. Porównywarka działa w trybie rzeczywistym - prezentuje bieżące oferty operatorów i pozwala na szybkie sprawdzenie warunków od wszystkich dostawców. Wystarczy więc kilka klików by ocenić oferty pod kątem czasu umowy, cen czy promocji. A co jeśli to Ci nie wystarcza i masz jeszcze dodatkowe pytania? Wystarczy, że do nas napiszesz - np. poprzez czat internetowy - lub zadzwonisz, a pomożemy w wyborze idealnej oferty.

 

Internet dla studenta - Najnowsze artykuły

Więcej artykułów