Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

INEA

INEA

Ocena
3.4
5
17

INEA to najbardziej znana firma z branży usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce - lider w regionie. Miejscem, gdzie cieszy się szczególną popularnością jest Poznań. Niemniej jednak oferta INEA obejmuje wszystkie duże miasta regionu. Firma zapewnia kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych. Oferta INEA to telewizja cyfrowa, internet szerokopasmowy, internet światłowodowy, a także internet mobilny i telefonia - stacjonarna oraz mobilna.


Dzięki realizowanym inwestycjom, INEA jest liderem infrastruktury światłowodowej w Wielkopolsce. Efektem są wysokie oceny rankingowe i opinie o INEA. Według rankingu głównego Speedtest.pl za rok 2017, INEA jest dostawcą najszybszego internetu w Polsce oraz najszybszego w ramach Wi-Fi w badaniu z 2018 r. Firma z Wielkopolski jest także laureatem nagród branżowych. Jako jedyna w Polsce otrzymała m.in. wyróżnienie FTTH Council Europe - to efekt działań na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.


INEA oferuje także telewizję mobilną - w ramach Inea Oline TV - oraz bogate usługi dodatkowe zawierające kanały premium. Wśród nich znajdują się m.in. HBO, Canal+, Cinemax. Ważną usługą dla klientów detalicznych jest też popularna opcja Multiroom.


INEA dla firm
Ważnym sektorem działalności firmy INEA jest oferta dla biznesu. Oprócz standardowych rozwiązań, firma zapewnia szerokie zestawienie usług dla firm - zarówno niewielkich jak i dużych przedsiębiorstw. To m.in. internet dostarczany w technologii radiowej, systemy transmisji danych (ŁTD, VPLS, IPVPN) kolokację, Cloud, BackUp, Disaster Recovery Center. 


mniej więcej

Zostaw swoją opinię

Znasz operatora INEA? Chcesz zapytać o opinię na temat INEA lub podzielić się własnymi doświadczeniami dotyczącymi korzystania z usług INEA, napisz poniżej.

 • 2019-07-22 kikon

  Powyżej oczekiwań. Nie mieliśmy wielkiego wyboru oferty - w sumie 3 firmy. Inea wypadała najlepiej w porównaniu ceny do zakresu oferty. Jak na razie - wszystko działa jak należy.

 • 2019-07-19 barbos

  Jak na razie mieliśmy jeden problem z niedostępnością usługi przez kilka godzin. Okazało się, że była jakaś awaria. Usunęli w jakieś 2h od zgłoszenia, ale to był jakiś grubszy temat - dużo osób w okolicy nie miało. netu. Poza tym wpadek nie było i łącza działa dosyć solidnie.

 • 2019-07-17 margon

  Miewamy przestoje, internet zwalnia w godzinach szczytu, ale tak poza tym jest w miarę OK. Stabilnie nam to działa, niezawodnie. Na pewno Inea ma też pozytywny BOK - natychmiastowej połączenie no i realna pomoc, a nie odsyłanie od osoby do osoby.

 • 2019-07-02 Rick Sanchez

  Wszystko ok do póki działa. Jak coś siądzie to lipa straszna. Tragiczny kontakt przez infolinie. Miałem problem z dostawą internetu i TV 24.12.2018, problem rozwiązany dopiero 12.02.2019... Infolinia bez reakcji, przełączanie między działami rozmowy po 30-40 min. Teraz znów problem z odsłuchem rozmów, miał być w salonie Inei dostępny przed długim weekendem majowym, mamy Lipiec! Mój nr telefonu zapisany, czas oczekiwania na połączenie 10min, z drugiego telefonu 2min. Nie długo nie starczy mi numerów, żeby do nich dzownić. Porażka!

 • 2019-06-21 harski

  Ta firma jest OK. Nie mieliśmy żadnych problemów, żadnych komplikacji, wszystko przebiegło tak, jak chcieliśmy. Umowa trwa, bez awarii, ceny rozsądne. Net miewa przestoje, zwalnia w godzinach szczytu, ale na pewno nie mamy żadnych problemów z jego działaniem - akurat pod tym względem wszystko jest w porządku.

 • 2019-05-24 jacekp

  Bardzo fajnie działająca usługa - nie ma się czego czepiać. Szybkość, solidność, no i zgodność łącza z tym, co w umowie - w sensie min i max. Generalnie jesteśmy zadowoleni.

 • 2019-05-22 bert

  Z naszych doświadczeń to kawał dobrej usługi. Przede wszystkim chodzi tutaj o jakość działania internetu. Powiedzmy, że jak dotąd - zero problemów i tak to powinno wyglądać. Ze dwa razy zdarzyły się kilkuminutowe przestoje, ale też trudno nam powiedzieć, czy to nie wina naszego routera.

 • 2019-05-15 Mirosława

  Od 4 miesięcy czekam na usunięcie awarii na lini.Rachunki przychodzą INEA jest firmą niekompetentną 😡

 • 2019-05-06 adamek

  Mają częste zaniki tak na 10-15min dziennie brak internetu nierozłączenie łączenie ponowne a do tego nawet na światłowodzie potrafi skakać ping

 • 2019-04-26 matylda

  Jak dotąd współpraca bez problemów poza jedną awarią, gdzie faktycznie nie mieliśmy netu przez kilka godzin. A tak to wszystko w porządku. Mamy wifi, sieć dzielimy na ok. 10 urządzeń i wszystko naprawdę fajnie działa, a wcale nie mamy wybitnie szybkiego łącza - 100 Mb/s. Póki co wystarczy.

Oceń INEA

Twój głos został zapisany

Jakość usług
Obsługa klienta
Ceny usług

Uzupełnij captchę

Pomoc w wyborze oferty

Zostaw swój telefon a oddzwonimy i wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę!

Wpisz poprawny numer telefonu (9 cyfr)

Zaznacz zgodę

Dziękujemy!

Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca i pomoże w doborze najlepszej oferty

PanWybierak.pl – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów

Panwybierak.pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. W jednym miejscu porównasz najlepsze oferty dostępne w Twoim budynku. Zamawiając na panwybierak.pl nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, ustalimy dla Ciebie dogodny i szybki termin bezpłatnej dostawy usług i umowy.

To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!

mobiRANK.pl

Porównywarka godna polecenia! Zbiera wszystkie oferty i pomaga wybrać tę najlepszą i to bez żadnych dodatkowych opłat. Skorzystałam i jestem bardzo zadowolona! Wybrałam najlepszą ofertę dla siebie.

Izabela z Gdańska

Mówią o nas

 • UKE
 • Antyweb
 • Speedtest
 • Money.pl
 • WP