Ranking dostawców Internetu

Ranking Internetu 2019

Internet Internet domowy Internet domowy LTE Internet mobilny Internet stacjonarny ranking dostawców Internetu ranking Internetu

Ranking internetu 2019 to kompleksowe zestawienie najciekawszych ofert na rynku na dzień 19 czerwca 2019 r. Wybierasz internet dla domu? PanWybierak.pl sprawdza TOP5 ofert na sieć dla całej rodziny. Prezentujemy najlepsze propozycje operatorów w kategoriach internet stacjonarnyinternet LTE.

To zestawienia przedstawiające aktualne propozycje wiodących krajowych marek zapewniających dostęp do sieci. Oferowany przez nie internet dla domu – stacjonarny i LTE – całkowicie spełnić powinien potrzeby przeciętnej rodziny. W serwisie PanWybierak.pl nie tylko możesz porównać najciekawsze propozycje czołowych operatorów; gdy już przeanalizujesz zestawienie skontaktuj się z nami, by sprawdzić dostępność usługi w Twojej lokalizacji i – ewentualnie – złożyć zamówienie.


Najciekawsze oferty na internet w roku 2019

Ranking ofert na internet opracowany przez PanWybierak.pl to aktualne, najciekawsze ogólnopolskie propozycje od wiodących marek na rynku. Obowiązują na dzień 19 czerwca 2019 r. Warto skorzystać również z wyszukiwarki serwisu. Dzięki niej sprawdzisz, jakie są obecne oferty dokładnie w Twojej lokalizacji – szczególnie lokalni operatorzy chętnie zaskakują atrakcyjnymi promocjami. A jak wygląda ranking internetu w kontekście najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku?

TOP 5 ofert na internet stacjonarny 100-150 Mb/s

Rozważając oferty na internet stacjonarny o typowej prędkości łącza warto zwrócić uwagę nie tylko na szybkość pobierania. Spore różnice widoczne są w kwocie aktywacyjnej - sięgać mogą ponad 50 zł! Zwróć również uwagę na promocje od poszczególnych operatorów.
Naszym zdaniem w tym segmencie prędkości najkorzystniej wypadają oferty UPC ,Vectry i Netii ze
średnią ceną około 40 złotych miesięcznie. To relatywnie atrakcyjny cennik za ten poziom szybkości łącza. Rozsądnie wygląda też wspomniana oferta Multimedia. Uwzględniając - na co warto zwrócić uwagę - obniżona cenę przez 6 miesięcy, średnio zapłacisz 39,75 zł miesięcznie w całym okresie trwania 2-letniej umowy. Podobnie jest z ofertą Orange; choć z pozoru to droga oferta, rekompensowana jest niższą ceną przez okres 12 pierwszych miesięcy. To daje średnio koszt 54,99 zł miesięcznie. Podane przez nas ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji na co wpływa polityka cenowa firm oraz możliwości techniczne łącz operatorów. Zestawienie aktualnych promocji specjalnych opracowane pod kątem konkretnego adresu znajdziesz w naszej wyszukiwarce ofert i operatorów PanWybierak.pl.
 UPCVectraNetiaMultimediaT-Mobile
PromocjaTelewizja Na
Start w cenie
1 miesiąc
za 1 zł
1 miesiąc
za 0 zł
6 miesięcy
po 12 zł
Netflix w cenie
Pobieranie150 Mb/s150 Mb/s150 Mb/s120 Mb/s100 Mb/s
Wysyłanie10 Mb/s15 Mb/s50 Mb/s10 Mb/s10 Mb/s
Abonament39,99 zł39,99 zł43 zł49 zł69 zł
Aktywacja1 zł49 zł49 zł29,99 zł0 zł
Modemw ceniew ceniew ceniew ceniew cenie
Czas2 lata2 lata2 lata2 lata2 lata

TOP 5 ofert na internet stacjonarny 300-500 Mb/s

Wyższe pułapy łącza skutkują - co naturalne - wyższymi cenami, niż w przypadku poziomu 100-150 Mb/s. Zauważalny jest tu spory rozstrzał ofertowy, bo np. Multimedia Polska oferuje dwukrotnie szybsze łącze niż Orange,UPC czy Vectra. Jednocześnie jednak... cena proponowana przez Multimedia okazuje się o 30 złotych wyższa niż konkurencja. W segmencie łącz 300 Mb/s zdecydowanie najlepiej wypada oferta Vectry z ceną 44,99 złotych miesięcznie. Warto też zwrócić uwagę na ofertę UPC, bo do internetu operator dorzuca Telewizje na Start z 34 kanałami (23 HD) w cenie.
 UPCVectraNetiaOrangeMultimedia
PromocjaTelewizja Na
Start w cenie
1 miesiąc
za 1 zł
1 miesiąc
za 0 zł
1 miesiąc
za 0 zł
14 dni na test
Pobieranie300 Mb/s300 Mb/s500 Mb/s300 Mb/s600 Mb/s
Wysyłanie20 Mb/s20 Mb/s30 Mb/s50 Mb/s50 Mb/s
Abonament49,99 zł44,99 zł63 zł49,99 zł79 zł
Aktywacja1 zł49 zł49 zł49,99 zł19,99 zł
Modemw ceniew ceniew ceniew ceniew cenie
Czas2 lata2 lata2 lata2 lata1 rok

TOP 5 ofert na internet stacjonarny 1 Gb/s

Fakty są bezlitosne - oferta Multimedia Polska jest niewątpliwie najdroższa. Różnica cenowa jest spora; trudno uznać, by szły za tym parametry techniczne. Warto tu zwrócić uwagę na rewelacyjną naszym zdaniem ofertę jaką ma INEA. 1 Gb/s - łącze symetryczne, zapewniające taki poziom w obu stronach - to niewątpliwie wyróżniająca pozycja w zestawieniu. W porównaniu do innych propozycji ten poziom zdecydowanie przewyższa konkurencję.
Można w efekcie uznać, ze ranking ofert na internet 1 Gb/s to zwycięstwo INEA. Oprócz doskonałego internetu kusi bardzo atrakcyjną ceną - według stanu na 19 czerwca 2019 r. niższą niż konkurencja.
 UPCINEANetiaOrangeMultimedia
PromocjaTelewizja Na
Start w cenie
Symetryczne
łącze
1 miesiąc
za 0 zł
12 miesięcy
po 69,99 zł
14 dni na test
Pobieranie1 Gb/s1 Gb/s1 Gb/s1 Gb/s1,2 Gb/s
Wysyłanie40 Mb/s1 Gb/s100 Mb/s100 Mb/s60 Mb/s
Abonament89,99 zł69,90 zł83 zł99,99 zł119 zł
Aktywacja1 zł25 zł49 zł0 zł19,99 zł
Modemw ceniew ceniew ceniew ceniew cenie
Czas2 lata2 lata2 lata2 lata1 rok
oferty na internet

TOP 5 ofert na internet domowy LTE

Co zrobić jeśli nie ma możliwości podłączenia internetu kablowego? Alternatywą jest skorzystanie z możliwości jakie daje internet domowy LTE. To technologia świetnie sprawdzająca się np. w specyficznych lokalizacjach.
Pod względem ceny najlepiej wygląda oferta T-Mobile. Warto zauważyć, ze w kwocie abonamentu otrzymasz router z wbudowanym Wi-Fi, co bywa zarówno korzystne technicznie jak i pod względem ogólnej estetyki (kto chciałby bowiem mieć kilka urządzeń, jeśli można wszystko ograniczyć do jednego...).
Należy jednak zwrócić uwagę na skuteczność. Jeśli internet LTE będzie używany poza miastem, niezbędny będzie zestaw zawierający router wraz z anteną zewnętrzną. Takie urządzenia znajdują się w ofercie sieci Orange, Play, Plus oraz Cyfrowego Polsatu.
Nie warto kierować się tu bezwzględnie ceną. Choć urządzenia zapewniane przez te marki są nieco droższe, gwarantują znacząco lepszy zasięg. To przekłada się na stabilność działania internetu LTE.
Należy też uwzględnić kwestię limitu danych. Jest on co prawda w ofercie sieci Plus i Cyfrowego Polsatu, ale jeżeli jesteś w zasięgu LTE, dane nie są limitowane. Nie trzeba więc martwić się o ograniczenia i to, że po przekroczeniu limitów prędkości pobierania danych spadnie do 1 Mb/s - jak jest w Play i Orange.
Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie, jakie są oferty na internet w Twojej lokalizacji - skorzystaj z bezpłatnej wyszukiwarki na PanWybierak.pl.
 T-MobileOrangePlayPlusCyfrowy
Polsat
PromocjaVoucher
na Allegro
(100 zł)
14 dni na test
30 dni na test 15 dni na test1 miesiąc za 0 zł
Limit danychbrak250 GB300 GB100 GB
(LTE bez limitu)
100 GB
(LTE bez limitu)
Pobieranie60 Mb/s150 Mb/s150 Mb/s300 Mb/s150 Mb/s
Wysyłanie10 Mb/s50 Mb/s50 Mb/s50 Mb/s50 Mb/s
Abonament69 zł59,99 zł80 zł90 zł85 zł
Aktywacja1 zł49,99 zł39 zł10 zł9 zł
Modem Wi-Fiw cenie25 zł/m-cw ceniew ceniew cenie
Czas umowy2 lata2 lata2 lata2 lata2 lata

Jak powstaje ranking internetu PanWybierak.pl

Współpracując z czołowymi markami na rynku zapewniamy kompleksowy przegląd ofert na sieć kablową i LTE. Powstały w ten sposób ranking internetu pokazuje, jakie propozycje w 2019 r. są najciekawsze. To oczywiście zestawienie poglądowe. Pełen przekrój możliwości w Twojej lokalizacji sprawdzisz w naszej porównywarce na PanWybierak.pl, gdzie na bieżąco aktualizujemy najlepsze promocje, rabaty i inne benefity ze operatorów.

2.33/5 (6)

Ocena

Podziel się:

31
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
KatarzynaIgoralojzyXyzxPawel Jamiolkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
puszkin
Gość
puszkin

Czemu w zestawieniu brakuje UPC? Operatorzy komórkowi dają lepszy internet czy co? Jest jakiś problem z UPC?

jacekprus
Gość
jacekprus

Na samej górze masz określone, że prezentują 5 największych, więc podejrzewam, że UPC po prostu nie jest w tych największych. Wyżej masz oparetarów komórkowych i TV, a przecież UPC jest dostępne głównie w miastach i też nie we wszystkich. Masz u siebie ich? I naprawdę wyszło najbardziej opłacalnie?

rektur
Gość
rektur

No raczej nie o to chodziło… A Multimedia masz w większej liczbie miast? 🙂 No i na pewno nie są najwięksi. Nie wiem, jakie było tutaj kryterium, ale na pewno nie takie, jakie wymieniasz.

Kacper
Gość
Kacper

Jest UPC lol, kup okulary, top1

Xyzx
Gość
Xyzx

Upc jest na samej górze panie kolego

samaro
Gość
samaro

Tak jak zresztą wyszło z waszego porównania wybraliśmy do firmy Netię i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Jest spoko pod względem cenowym, a net cały czas działa. Dzielimy łącze na 8 osób i nikt nie narzeka. Szczególne dzięki za telefoniczne podpowiedzi pana Pawła 😉

łukasz kłos
Gość
łukasz kłos

Szukam opinii o firmie Vectra. Konkretnie interesuje mnie Szczecin. Korzystać ktoś z ich usług w tym mieście?

martins
Gość
martins

Przecież na PanWybierak masz opinie o nich, zobacz – https://panwybierak.pl/dostawca/vectra/2 Ewentualnie zadzwoń po prostu do nich i zapytaj konkretnie. Pewnie oficjalnie ci tutaj niczego nie napiszą, ale wiedzą trochę o tym, jak działa usługa.

alamos
Gość
alamos

Potwierdzam. Masz tam opinie o Vectrze, ale nie mają ich dużo. Bardziej konkretne info dostaniesz jeśli zadzwonisz. Gość się naprawdę rozgadał i mówił mi o poziomie obsługi klienta, jakości łącza, realnych prędkościach. Naprawdę – duże ilości konkretnego info.

czechu
Gość
czechu

Która z wymienionych powyżej ofert zakładając, że chcę płacić max 60 zł miesięcznie abo?
Prędkość nie jest aż tak ważna, bo używam raczej łącza pod podstawowe potrzeby.

Anna Kozierska
Gość
Anna Kozierska

Jeśli prędkość nie jest ważna, to rozumiem, że liczy się cena? No to Netia. Ale na pewno wszystkie oferty masz dostępne pod swoim adresem? Coś mi się nie chce uwierzyć. Sprawdź najpierw, co jest dostępne i wtedy wróć z pytaniem. Nie ma sensu pisanie o ofertach, z których i tak nie możesz skorzystać.

masser
Gość
masser

Pracuję na Netii. Ludzie mi odradzali, a ja wybrałem dla dobrej ceny i sensownych parametrów. Jak dotąd nie mam powodów do narzekania. Internet działa płynnie, jest podzielony na wiele urządzeń i nie ma żadnych problemów. Raczej mega stabilna usługa. Ale wiadomo – kwestia taka, co działa pod waszym adresem.

Kraken
Gość
Kraken

W sierpniu Netia wcisnęła, samotnej 80 letniej chorej kobiecie internet w wersji MAX20, telefon mobilny w wariancie No Limit oraz pakiety TV telewizji cyfrowej w promocji Netia dla Ciebie – Specjalna 2, następnie po prawie miesiącu telefon stacjonarny w ofercie Mistrzowska oferta – dosprzedaż P1.
Operator oświadcza, że nie wyraża zgody na udział w postępowaniu przed UKE.
Specjalista ds. Reklamacji Dział Reklamacji Netia SA
Decyzja, płacz i płać.

kamilb
Gość
kamilb

A ja wziąłem ofertę UPC… 600 MB/s. Więcej u mnie nie ma, w sensie – większej prędkości. Ale czytałem, że po Wifi ludzie i tak mając ten 1GB wcale nie wyciągają dużo więcej niż przy wolniejszym łączu.
Pewnie też niektórzy nie wiedzą, że do obsługi szybkiego łącza potrzebny jest też odpowiedni router.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Moim dostawcą internetu jest firma Intelligent Technologies i naszą współpracę również oceniam bardzo pozytywnie

marko
Gość
marko

Ludzie mi mówili, że z netem Play będę miał ciągłe problemy z zasięgiem, a nic takiego się nie dzieje. Tzn. jeszcze nie było takiego dnia z masakryczną pogodą, bywała przeciętna, ale mimo wszystko internet nie tracił na jakości. Nie było problemów z zasięgiem, wszystko działało prawidłowo. Tak więc wcale nie jest tak źle, jak wszyscy mi to dotąd sugerowali…

piotros
Gość
piotros

Z Playa mam komórkę. Kilka lat temu bywało różnie, szczególnie na wsiach, ale teraz jest optymalnie. W miastach problemy raczej nie powinny się pojawiać – gorzej w mniejszych miejscowościach, ale akurat zasięg łatwo można sprawdzić przed podpisaniem umowy.

szczery
Gość
szczery

ludzie XD przecież najlepszy internet jest od ITSA

garde
Gość
garde

Mam Vectrę od kilkumiesięcy i jestem pozytywnie zaskoczony. Nawet w godzinach szczytu net chodzi na poziomie 80 proc. tego, co mam w ofercie. Ale ważniejsze – nie mam żadnych awarii. Wcześniej miałem internet ze spółdzielni. Kilka dni bez awarii internetu to było naprawdę święto.

Tomasz
Gość
Tomasz

LTE mobilny najlepszy jest w Aero ale to oferta bez umowy działa jak pre paid

Oskar
Gość
Oskar

To prawda zgadzam się też mam aero

Karol
Gość
Karol

Zgadzam się, jest git

Willi
Gość
Willi

Vectra w Świnoujściu – 0,51 Mb/s … aż dziwne, że udało mi się to napisać. Może jeszcze uda się wysłać?

Paweł
Gość
Paweł

300mb od plusa to żart z ich strony ja mam MAX 30mb

Igor
Gość
Igor

Zazdroszczę ja mam max 2 mb i to zazwyczaj w godzinach porannych lub w nocy. W ciągu dnia nawet 1 mb nie mam 🙂

magda
Gość
magda

w t-mobile za każdym razem płacisz za router i spłacasz go w ratach

piotr
Gość
piotr

PLAY : limit danych to nie 300 Mb/s tylko 300 Gb

Mirek
Gość
Mirek

To zestawienie z przed 10 lat? Mój operator ma ponad 300mbit i 30mbit uploadu

Pawel Jamiolkowski
Admin

zestawienie jest sprzed dwóch tygodni, prędkość 150 Mb/s to na chwilę obecną najczęściej wybierana prędkość przez Polaków, dlatego też prezentujemy tu oferty z taką prędkością. W naszym serwisie znajdują się oferty nawet o łączach 10 Gb/s. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami dostępnymi w Twoim miejscu zamieszkania 🙂

alojzy
Gość
alojzy

dane sa nieaktualne internet w Orange na FTTH zaczyna się od 300

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Zdecydowanie brakuje Intelligent Technologies. Dynamicznie sie rozwijaja, obecnie sa wedlug mnie najlepsi

Najnowsze artykuły

Jak przyspieszyć internet mobilny w telefonie?

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć internet używany w telefonie? Zauważyłeś, że sieć mobilna działa coraz wolniej? A może już…

6 wskazówek, jak skutecznie ukryć się w internecie

Wydaje Ci się, że kiedy siadasz w ulubionym fotelu i zaczynasz korzystać z internetu, nic nie może Ci zagrozić?…

nc+ szykuje się na trudne czasy i stawia na Canal+

Canal+ wraca do łask. nc+, właściciel tej marki szykuje się na trudne czasy dla operatorów płatnej telewizji. Platforma…

Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów

Panwybierak.pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. W jednym miejscu porównasz najlepsze oferty dostępne w Twoim budynku. Zamawiając na panwybierak.pl nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, ustalimy dla Ciebie dogodny i szybki termin bezpłatnej dostawy usług i umowy.

testimonial.author

To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!

mobiRANK.pl
testimonial.author

Porównywarka godna polecenia! Zbiera wszystkie oferty i pomaga wybrać tę najlepszą i to bez żadnych dodatkowych opłat. Skorzystałam i jestem bardzo zadowolona! Wybrałam najlepszą ofertę dla siebie.

Izabela z Gdańska

Mówią o nas