Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Sprawdź oferty na Internet domowy / stacjonarny - wprowadź swój adres

Podając adres sprawdzisz dostępność ofert i operatorów w Twoim budynku

Ile kosztuje internet stacjonarny do domu?

Ceny internetu stacjonarnego w Polsce uzależnione są od operatora, lokalizacji domu oraz wybranej prędkości łącza. Najtańszy domowy internet stacjonarny o niskiej prędkości łącza - ok. 150 Mb/s - można zamówić za ok. 40-50 zł/mc. Można jednak znaleźć promocje, dzięki którym w cenie do 50 zł/mc dostępny bywa internet stacjonarny 300 Mb/s. Taką ofertę prezentuje np. Vectra. Tani internet stacjonarny do domu zapewnia również Play, którego pakiety uchodzą obecnie za szczególnie atrakcyjne. Aby sprawdzić wszystkie ceny internetu stacjonarnego domowego - skorzystaj z wyszukiwarki PanWybierak.pl. Warto sprawdzić również ranking internetu stacjonarnego, który co miesiąc przygotowują analitycy PanWybierak.pl.

 

Jaka prędkość internetu stacjonarnego potrzebna jest w domu?

Chcąc wykorzystać możliwości, jaki daje obecny internet stacjonarny w domu, trzeba mieć łącze na poziomie minimum 50 Mb/s. To jednak wariant bardzo ograniczony. Optymalne warunki zapewnia domowy internet stacjonarny 150-300 Mb/s. Prędkości na poziomie ok. 500 Mb/s to już pełna swoboda podczas korzystania z sieci. Doskonałe warunki do oglądania materiałów wideo czy gier zapewnia stacjonarny internet, który w domu ma ok. 1 Gb/s. Analizując oferty internetu stacjonarnego dla domu, można przyjąć, że prędkość:

- 150 Mb/s to optymalny wybór pod kątem pobierania plików, przeglądania e-maili czy użytkowania mediów społecznościowych
- 300 Mb/s to domowy internet stacjonarny, który sprosta potrzebom nauki zdalnej oraz np. pracy z mieszkania
- 600 Mb/s jest prędkością, dzięki której domowy internet stacjonarny wystarczy w pełni do grania oraz wszelkich rozrywek sieciowych.

 

Dlaczego prędkość internetu domowego jest tak ważna?

Internet stacjonarny w domu rozdzielany jest zazwyczaj na kilkanaście - a nawet ponad 20 - urządzeń. Zazwyczaj trafia bezpośrednio na komputer domowy, który na bieżąco wykorzystuje sieć stacjonarnie. Jednocześnie można internet w domu rozdzielić bezprzewodowo poprzez router Wi-Fi. W ten sposób domowa sieć stacjonarna użytkowana jest np. przez czworo domowników na ich laptopach oraz smartfonach. Dodatkowo internet stacjonarny używany jest - poprzez kabel lub bezprzewodowo - na innych urządzeniach. To np.:

- telewizory
- sprzęt nagłaśniający
- system monitoringu i kamer
- lodówki, piekarnik,
płyty grzewcze
-systemy oświetlenia
-wszelkie inne technologie wykorzystujące Internet Rzeczy.

W efekcie wysoka prędkość internetu stacjonarnego jest szczególnie ważna.

 

Jaki powinien być internet stacjonarny w domu?

Internet domowy powinien łączyć kilka pożądanych cech - ideałem jest, by był szybki, stabilny, niezawodny i... oczywiście tani. Stacjonarne łącze stało się w domu lub mieszkaniu czymś więcej niż internetem. To wręcz swoista autostrada do domowej rozrywki. Internet domowy to również standard rzeczywistości IoT - Internetu Rzeczy. Urządzenia RTV i AGD podłączone do Wi-Fi, sterowanie nimi poprzez sieć - wszystko to stało się codziennością. Stąd ważne, by internet stacjonarny w domu lub mieszkaniu zapewniał doskonałą przepustowość i zaspokoił potrzeby zarówno domowników jak i urządzeń. Pełen przegląd ofert na internet stacjonarny zapewnia porównywarka Pan Wybierak. Po wpisaniu Twojej lokalizacji system - na podstawie danych operatorów - zaprezentuje porównanie cen i warunków proponowanych przez operatorów i firmy dostarczające internet stacjonarny. Internet stacjonarny czy mobilny do domu - co jest lepsze? Choć internet mobilny jest coraz szybszy, a operatorzy zapewniają duże pakiety LTE i 5G lub uruchamiają internet mobilny bez limitów, sieć stacjonarna nadal uznawana jest za szczególnie korzystne rozwiązanie. To efekt doskonałej prędkości łączy. Zaletą internetu stacjonarnego jest również jego stabilność. Sieć domowa rozdzielona na pomieszczenia poprzez kable jest niezależna od problemów z zasięgiem czy np. działania routera. Internet stacjonarny a światłowód - jaka jest różnica? Analitycy PanWybierak.pl rozdzielają te dwie opcje, choć zarówno internet stacjonarny jak i światłowód:

- mogą być używane w domu
- doprowadzane są przez okablowanie
- uruchamiane są w ramach zazwyczaj 2-letnich umów.

Standardowy internet stacjonarny do domu doprowadzany jest w ramach sieci kablowej o grubszej szerokości przewodu. Światłowód to cienka nić, która jest korzystniejsza z punktu widzenia estetyki. Różnice między internetem kablowym standardowym a światłowodowym dotyczą również prędkości. Pod tym względem światłowód jest szybszy i bardziej stabilny.

 

Jakie są aktualne oferty stacjonarnego internetu domowego?

Analizując oferty na internet stacjonarny ważne, by kierować się nie tylko marką i rozpoznawalnością danego dostawcy. Firmy zapewniające sieć kablową to szerokie zestawienie podmiotów, które walcząc o Klienta - a więc Ciebie - zapewniają nie tylko coraz lepsze parametry techniczne. Dostawcy internetu stacjonarnego prześcigają się w rozwiązaniach, które warto docenić. To nie tylko promocje i rabaty, ale również ciekawe zestawy na np. stacjonarny internet z telewizją kablową, obniżki cenowe na określony czas umowy czy gratisy zapewniane przy podpisaniu umowy. W efekcie oferty od operatorów internetu domowego przypominają swoistą dżunglę - gąszcz propozycji, w którym stosunkowo łatwo się pogubić. Tu oczywiście możesz liczyć na porównanie ofert zapewniane przez Pana Wybieraka.

 

Jak działa porównywarka internetu stacjonarnego?

PanWybierak to kompleksowe porównanie cenników i warunków oferowanych przez operatorów zapewniających internet stacjonarny. Nie ogranicza się wyłącznie do samej analizy cen. Sprawdzając, jakie oferty na internet są aktualnie najlepsze na rynku - i to w Twojej konkretnej lokalizacji - weryfikujemy codziennie zmiany cen czy warunków ze strony dostawców. Pan Wybierak nie ogranicza się wyłącznie do najbardziej znanych marek w Polsce. Wiemy, jak ważna jest w kontekście internetu lokalizacja. Mniej znani operatorzy - często wyłącznie lokalni - zapewniają dobry, stabilny i tani internet stacjonarny dla domu na doskonałych warunkach. Warto więc zrobić porównanie propozycji zarówno od wiodących operatorów ogólnopolskich, ale też mniejszych firm działających w danym mieście czy regionie. Właśnie lokalizacja jest szczególnie ważna dla Pana Wybieraka. Serwis sprawdza oferty na internet stacjonarny pod kątem konkretnego adresu - prezentuje zestawienie propozycji od operatorów dla danego domu czy budynku. W ten sposób łatwo o skuteczne i pełne porównanie ofert na internet: wszystkich, bez wyjątków. Służy do tego m.in. precyzyjny, dokładny i zawsze aktualizowany ranking internetu stacjonarnego. Planujesz nowy internet domowy lub stacjonarny? Chcesz zweryfikować jakie są aktualne ceny na Twoim osiedlu? Wystarczy, że sprawdzisz to wykorzystując wyszukiwarkę ofert Pana Wybieraka. Potrzebujesz wsparcia od naszego konsultanta? Skontaktuj się na czacie internetowym lub przez telefon - szybko i sprawnie sprawdzimy jakie propozycje będą najkorzystniejsze dla Ciebie.

 

Ile kosztuje doradztwo w zakresie doboru internetu stacjonarnego?

Wykorzystując Pana Wybieraka nie płacisz ani grosza! Pamiętaj - nasza technologia oraz analizy są bezpłatne. Jesteśmy po to, byś znalazł najtańsze oferty internetu stacjonarnego na rynku. Możesz oczywiście zlecić nam wszelkie formalności związane z Twoją ewentualną umową. Zrobisz to online lub kontaktując się telefonicznie z naszym biurem obsługi klienta. A może chcesz nas odwiedzić w biurze Pana Wybieraka w Warszawie? W każdym z tych przypadków załatwimy za Ciebie wszelkie formalności związane z zawarciem umowy na internet stacjonarny - a Ty zaoszczędzisz pieniądze i cenny czas.

 

Internet domowy, internet stacjonarny - Najnowsze artykuły

Więcej artykułów