Aktualności

Niechciane telefony? Jak ich uniknąć? Jak zablokować numer?

android blokowanie połączeń iOS jak zablokować numer

Jak zablokować numer, który spamuje informacjami lub telefonami – oto wyzwanie dzisiejszej rzeczywistości. Każdemu z nas zdarzyło się odbierać niechciane połączenia od telemalketerów, nękających sprzedawców czy nawet żartownisiów. Jak się przed tym zabezpieczyć? Na szczęście współczesne telefony pozwalają na to bardzo łatwo.

Niezależnie od tego, czy korzystamy z telefonu z systemem Android czy iOS, zablokowanie połączeń z określonego numeru jest łatwe i wygodne. Po włączeniu takiej blokady przestaniemy w ogóle otrzymywać połączenia z danego numeru.

Telefon będzie je odrzucał automatycznie w ogóle nas o tym nie informując. Nie pojawią się w nieodebranych połączeniach, nie będą nas nieustannie nękać. Dzięki temu będziemy mogli raz na zawsze zapomnieć o niechcianych połączeniach.

Jak zablokować niechciany numer na telefonie z Androidem

Włączenie takiej blokady zależy od telefonu, z jakiego korzystamy. Na Androidzie zaczynamy od wejścia w spis ostatnio wykonywanych połączeń.

Następnie wybieramy u góry opcję „wybierz”.

Zaznaczamy jeden lub więcej wybranych numerów z listy.

A następnie wybieramy u góry opcję „Dodaj do blokowanych”.

Jak zablokować niechciany numer na telefonie z iOS-em

Na telefonach Apple’a również zaczynamy od wejścia w spis ostatnio wykonywanych połączeń.

Wybieramy niechciane połączenie klikając ikonkę z literą „i” po prawej stronie i przechodzimy do szczegółów połączenia.

Zjeżdżamy na sam dół i wybieramy opcję „Blokuj tę osobę”.

Blokowanie numeru – kiedy skorzystać?

Przed skorzystaniem z tej opcji należy pamiętać, że po jej wybraniu nie będziemy już w ogóle powiadamiani o połączeniach z danego numeru. Warto ją więc stosować faktycznie wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy pewni, że nie chcemy tych połączeń.

Po dodaniu numeru do blokowanych będziemy mieli pewność, że nie będzie się on nam więcej naprzykrzał.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów

Panwybierak.pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. W jednym miejscu porównasz najlepsze oferty dostępne w Twoim budynku. Zamawiając na panwybierak.pl nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, ustalimy dla Ciebie dogodny i szybki termin bezpłatnej dostawy usług i umowy.

testimonial.author

To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!

mobiRANK.pl
testimonial.author

Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!

Paweł z Krakowa

Mówią o nas

  • UKE
  • antyweb logo
  • speedtest logo
  • money logo
  • wirtualna polska