Jak poprawnie uruchomić Whatsapp na komputerze?
28 września 2020
Uruchomienie Whatsapp na komputerze stacjonarnym lub laptopie – a nie tylko na smartfonie – wydaje się być zbędnym kaprysem, ale… nic bardziej mylnego. To doskonały sposób np. na sprawną komunikację firmową. Jak ustawić Whatsapp na komputerze i dlaczego warto w ogóle wziąć to pod uwagę w sytuacji, gdy do dyspozycji jest mnóstwo komunikatorów.
Podstawowa kwestia to popularność Whatsappa, którego zielone logo stało się już dla wielu osób codziennością. Doceniane są jednak też inne cechy takie jak m.in.:
- szyfrowanie połączeń i konwersacji
- intuicyjność działania
- łatwe udostępnianie plików i multimediów
W efekcie Whatsapp wyrósł już poza postrzeganie go wyłącznie przez pryzmat prywatnego komunikatora. Staje się stopniowo narzędziem firmowym. A nawet – jeśli wrócić do patrzenia na niego tylko w formie prywatnego oprogramowania – zdecydowanie korzystniej jest pisać z kimś na desktopie niż na małym ekranie smartfona. Jak to zrobić?
Whatsapp na komputerze
Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dana wersja Whatsapp na smartfonie jest zaktualizowana. Ważne, by korzystać zawsze z najnowszych – a więc i najbezpieczniejszych – aplikacji. Sprawdzenie aktualnej wersji Whatsappa nie jest skomplikowane – można to swobodnie zrobić z poziomu aplikacji czy sklepu Google.
Kolejnym krokiem jest wejście na serwis Whatsapp dla desktopów. Potrzebne do tego jest wejście poprzez przeglądarkę internetową i adres web.whatsapp.com. Tam automat zażąda zeskanowania kodu QR, który stanowi potwierdzenie zgodności profili. Potrzebne jest do tego użycie skanera w smartfonie – automat sam sprawdzi, czy kod wygenerowany na komputerze wystarcza do sparowania obu urządzeń.
Inną opcją jest ściągnięcie pliku Whatsapp na komputer i instalacja programu bezpośrednio na tym urządzeniu. W tym przypadku również niezbędne będzie potwierdzenie poprzez kod QR; jeśli jednak ktoś pracuje na np. współdzielonym komputerze i nie chce ryzykować dostępu do swojego ze strony innej osoby.
Warto również pamiętać o tym, że możliwe jest działanie w ramach dwóch kont Whatsapp na jednym smartfonie lub komputerze.
Co daje Whatsapp na desktopie?
Główna korzyść to szybka synchronizacja danych. Każda wiadomośc wysyłana i odbierana w ramach oprogramowania będzie na obu urządzeniach. W ten sposób łatwo również o przesyłanie w grupach lub prywatnych rozmowach dużych plików wprost z twardego dysku na komputerze. Również intensywna korespondencja z odbiorcą będzie wygodniejsza. Komunikacja schodząca z poziomu werbalnego na szybkie zapisywanie zdań na klawiaturze będzie zdecydowanie bardziej komfortowa jeśli odbywać się będzie na dużym ekranie, a nie ograniczonym pod tym względem smartfonie. / FOT: CC Flickr: Microservios, Haberlernet
Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły
Jaki telefon wybrać w ramach abonamentu? Oto czym kierować się podczas wyboru
Whatsapp na komputerze…
Najnowsze artykuły
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!