Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Sprawdź oferty na Internet radiowy - wprowadź swój adres

Podając adres sprawdzisz dostępność ofert i operatorów w Twoim budynku

Jak działa internet radiowy?

Internet radiowy zapewnia dostęp do sieci tam, gdzie istnieje problem z innego rodzaju łączem. Zyskał na popularności głównie w latach 90. ub. wieku. Wtedy internet radiowy pozwalał na szybkie podłączenie danego komputera do sieci. Internet radiowy działa w sposób, jaki znany jest chociażby z przekazywania sygnału dźwiękowego. Sieć dociera do odbiorcy w sposób cyfrowy. Odbywa się to poprzez fale radiowe, które łączą nadajnik i odbiornik. Ograniczeniem jest w tym kontekście głównie szybkość internetu radiowego. Nie jest ona wysoka i wystarczy w większości przypadków do standardowej aktywności sieciowej.

 

Dla kogo dobrą opcją jest internet radiowy?

To korzystne rozwiązanie dla osób mieszkających w niewielkich miastach oraz terenach podmiejskich - np. tam, gdzie nie można liczyć na takie oferty, jak światłowód czy standardowy internet kablowy dla domu. W takiej sytuacji dość często sięga się po pakiety internetu mobilnego, ale nie jest to jedyna opcja. Wykorzystując internet radiowy można wygenerować sygnał, który w pełni wystarczy do surfowania po sieci oraz podstawowych aktywnościach multimedialnych.

 

Ile kosztuje internet satelitarny?

Najtańszy internet satelitarny można mieć już poniżej 50 zł. Trzeba mieć jednak świadomość, że tego rodzaju łącza nie należą do najszybszych. Internet radiowy zwykle zapewniany jest w przedziale 6-20 Mb/s. Są to prędkości znacznie niższe od tych, które oferują np. operatorzy internetu stacjonarnego. Ceny internetu radiowego wahają się od 40 do 60 zł miesięcznie w zależności od wybranego typu łącza. Szczegółowych informacji, ile kosztuje internet radiowy udzielają analitycy porównywarki PanWybierak.pl - skontaktuj się online lub telefonicznie.

 

Jak działa PanWybierak.pl - porównywarka internetu radiowego?

PanWybierak.pl to serwis zapewniający porównanie ofert internetu oraz ich ewentualne zamówienie. Pośrednictwo platformy jest w pełni bezpłatne. Porównanie ofert internetu - również radiowego - odbywa się online oraz w ramach rozmów przez infolinię.