To będzie (chyba) hit! Smartfon ładowany bezprzewodowo 20 cm od podstawki
28 grudnia 2023

Takie innowacje chce wdrożyć marka Infinix. Szykuje się do wprowadzenia dwóch nowych rozwiązań z zakresu zasilania smartfonów. Wygląda to niewątpliwie interesująco – niczym kolejny krok po tradycyjnej indukcji.
Podczas nadchodzących targów CES 2024, Infinix planuje zaprezentować dwie nowości w dziedzinie ładowania, które noszą nazwy: Air Charge i Extreme Temp. Na czym polegają obie opcje?
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge
Technologia Air Charge pozwoli użytkownikom na bezprzewodowe ładowanie swoich urządzeń w odległości do 20 centymetrów od podstawki ładującej. Co istotne, ta technologia będzie działać nawet wtedy, gdy urządzenia zostaną ustawione pod kątem 60 stopni pomiędzy cewkami nadawczymi a odbiorczymi. To osiągnięcie jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii wielocewkowego rezonansu magnetycznego oraz inteligentnym algorytmom adaptacyjnym.
Zobacz również: Jak często można doładowywać smartfon?
Jak wskazuje Infinix w materiałach prasowych, w porównaniu do istniejących rozwiązań, Air Charge zapewni użytkownikom znacznie wygodniejsze ładowanie i jednoczesne korzystanie z urządzenia. Wystarczy umieścić urządzenie w pobliżu podkładki ładującej, aby rozpocząć proces ładowania. Technologia ta umożliwia ładowanie z prędkością do 7,5 W, zachowując przy tym niską częstotliwość poniżej 6,78 MHz, co jest bezpieczne dla użytkowników. W ramach rozwiązania zaimplementowano także obwód rezonansowy oraz zabezpieczenia przed przepięciami (OVP), zapewniając nie tylko szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne ładowanie, nawet w przypadku nagłych zmian pozycji urządzenia względem ładowarki.
Ładowanie w bardzo niskich temperaturach, czyli Extreme Temp
Nowości mogą też rozwiązać nieco problem skuteczności działania ładowarek w sytuacji, gdy temperatury są relatywnie niskie. Tradycyjne baterie litowo-jonowe często zawodzą w takim otoczeniu, co uniemożliwia korzystanie z urządzeń mobilnych. Infinix w partnerstwie z innymi firmami opracował baterię Extreme-Temp, która można ładować w temperaturach od -40°C do +60°C. Jest ona wyposażona w zaawansowany elektrolit biometryczny oraz technologię fuzji półprzewodnikowej na elektrodach, co pozwala na niezawodne działanie nawet w ekstremalnych warunkach.
O ile druga z tych opcji nie budzi aż takich emocji, pierwsza – ładowanie na odległość – wygląda naszym zdaniem niewątpliwie ciekawie.


Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły

Supermedia z superinternetem. Czym wyróżnia się ta propozycja?
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…

Churn rate – jak operatorzy walczą z odpływem klientów i kto robi to najlepiej?
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…

Eutelsat na ustach Europejczyków. Kontynentalny Starlink czy jednak nie ta liga?
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…
Najnowsze artykuły

Netia z wiosenną akcją promocyjną. Aż 19 kanałów TV bez żadnej dopłaty
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…

Rok bez abonamentu za światłowód i telewizję. Jak nowa oferta Orange zmienia reguły gry?
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…

Internet – ranking ofert i operatorów (04/2025)
Technologia ładowania na odległość, czyli Air Charge…
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!