Komórka od kablówki. Czy taki układ się opłaca?
21 maja 2020
Telefonia komórkowa od kablówki – a nie od standardowych operatorów znanych od lat – to ciekawe rozwiązanie, jeśli kluczowa jest oszczędność. Analiza i porównanie cen pokazuje bowiem, że pakiety od kablówki zawierające usługi telefoniczne mogą być ciekawą alternatywą dla dobrze znanych już propozycji gigantów rynkowych.
Planując abonament na telefon komórkowy siłą skojarzenia i w naturalny sposób zwykle kierujemy myśli ku markom znanym w Polsce od lat. Liderzy rynkowi – Orange, Plus czy T-Mobile lub Play – zdobyły już potężną część rynku i w dużej mierze korzystają z siły przyzwyczajenia odbiorców. Mają oczywiście solidne argumenty: rozwiniętą infrastrukturę, dodatkowe usługi, rozbudowane sieci punktów sprzedażowych. Jednak coraz częściej pojawia się dylemat: czy komórka od kablówki nie będzie opłacała się bardziej?
Jak działa telefonia komórkowa od operatora internetu?
Zmiany na rynku – współdzielenie infrastruktury czy rozszerzanie zakresu usług – sprawiły, że usługi telefoniczne zapewniają dziś wszyscy liczący się gracze na rynku telekomunikacyjnym. Ograniczanie się do internetu, telewizji czy telefonu straciło sens – klienci coraz częściej oczekują pakietów usług zawierających wszystkie te elementy. Stąd tak intensywne analizy, czy telefon komórkowy od firmy zapewniającej np. internet się opłaca i czym właściwie różni się od typowych ofert. Odpowiedź jest prosta: właściwie niczym. Wybierając telefonię komórkową od kablówki można bowiem liczyć na usługi na równie dobrym poziomie jak w przypadku oferty innych podmiotów.
Ceny telefonii komórkowej od kablówki
Spójrzmy więc na cenniki usług jakie proponują największe sieci kablowe w Polsce. Zakładając, że ktoś jest już ich klientem, spakietowanie usług w jedną paczkę może okazać się zaskakująco korzystne. Szczególnie, gdy dany klient podpisał umowę na telefon komórkowy z danym operatorem np. niespełna dwa lata temu – od tego czasu na rynku sporo się zmieniło.
Spójrzmy, jak wygląda cennik telefonii u poszczególnych dużych kablówek.
[table id=154 /]
Jak widać na przykładzie tych trzech marek, rozpiętość ofertowa jest spora. Propozycja od Vectry pozwala np. na bardzo tani abonament na telefon komórkowy np. dla dziecka, które w większości korzysta z sieci i tak poprzez Wi-Fi. Z kolei oferta INEA, transfer aż 100 GB za 64,90 zł daje wręcz możliwość stworzenia z telefonu routera pozwalającego obsługiwać np. prace biurowe czy przeglądanie sieci.
Oczywiście wszystkie te propozycje zakładają nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y.
Pakiety telewizji, internetu i telefonii
Spakietowanie wszystkich tych usług ma sens nie tylko ze względu na potencjalne oszczędności – operatorzy dbają o to, by właśnie w takim układzie zapewnić odbiorcom bardzo atrakcyjne ceny. Warto pamiętać, że to również kwestia minimalizacji formalności: jeden przelew zbiorczy za wszystkie usługi oraz zdecydowanie lepsza pozycja negocjacyjna w momencie, kiedy umowa z operatorem dobiega końca.
Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły
Światłowód 1 Gb/s z TV4K w Netii – z dodatkami! – można mieć za 110 zł miesięcznie
Jak działa telefonia…
SIMulator internet od T-Mobile, czyli właściwie… co? Oto, jak działa w praktyce
Jak działa telefonia…
Najnowsze artykuły
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!