Gdzie Polacy przenoszą numery telefonów komórkowych?
9 lipca 2020

Zestawienie przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dotyczy drugiego kwartału 2020 r. Pokazuje spadek zainteresowania przenosinami względem pierwszego – co może stanowić efekt pandemii – ale też wskazuje, którzy operatorzy mogą mieć powody do zaniepokojenia.
W drugim kwartale tego roku Polacy przenieści prawie 280 tys. numerów. To znacznie mniej niż w pierwszym, gdy liczba ta sięgała 378 tys. Najlepszym miesiącem drugiego kwartału był czerwiec, gdy liczba przenosin sięgnęła ponad 100 tys. przypadków; w kwietniu było to 93 tys., a w maju – 86 tys.


Gdzie Polacy najchętniej w ostatnich miesiącach przenosili numery telefonów komórkowych? Zdecydowanym zwycięzcą rywalizacji o klientów jest Polkomtel, który ściągnął niespełna 20,1 tys. odbiorców. Dodatni bilans ma również Orange. Z kolei Play – po podwyżce cen – ma stratę na poziomie aż 57 tys. numerów. Tak wygląda analiza UKE w szczegółach:
- Orange – oddane numery: 63 tys., przyjęte numery: 72 tys.; bilans +9,5 tys.
- Play – oddane numery: 104 tys., przyjęte numery: 47 tys.; bilans -57 tys.
- Plus – oddane numery: 46 tys., przyjęte numery: 67 tys.; bilans +20 tys.
- T-Mobile – oddane numery: 58 tys., przyjęte numery: 41 tys.; bilans -11 tys.



Warto zauważyć postępy marek, które w drugim kwartale miały dodatni bilans pokazujący, że ściągają klientów. Dzieje się tak m.in. w przypadku kablówek. Bilans na poziomie 2,9 tys. miała Vectra. 2,8 tys. zaliczył UPC, a 2,3 tys. – Multimedia Polska.
Z kolei w przypadku operatorów wirtualnych wyróżnia się Premium Mobile. Przy 4 tys. straconych numerów sieć przejęła 17 tys. zewnętrznych, co daje spory bilans dodatni.


Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły

Czy warto mieć system ochrony od operatora? Casus Orange pokazuje, że tak
Tak wielu ataków na urządzenia docelowe odbiorców jeszcze nie było. Wygląda na to, że internet coraz bardziej jest…

Telewizja satelitarna w Polsce się kończy. Coraz chętniej wybieramy TV przez internet
Rynek płatnej telewizji w Polsce się zmienia – światłowód zyskuje, satelita w odwrocie. Ale zaskoczeń, które widać analizując…

eSIM na wakacje! Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze
Autopay uruchamia eSIM – internet mobilny za granicą bez roamingu i bez fizycznej karty. Jak działać będzie rozwiązanie,…
Najnowsze artykuły

Letnie promocje na internet od Vectry
Letnie pakiety mobilne w Vectrze oznaczają dla klientów więcej gigabajtów, niższe ceny i nowy Plan M 60 GB…

Internet na wsi będzie znacznie szybszy. To efekt ciekawych działań T-Mobile
T-Mobile startuje z internetem 5G w paśmie 700 MHz. A to z kolei oznacza niewątpliwy przełom dla mniejszych miejscowości i obszarów…

Internet, monitor, podłączenia. Na co zwrócić uwagę projektując biurko na wymiar?
Planując biurko na wymiar do home office, stajemy przed wyzwaniem połączenia wygody z technologią. Jeszcze dekadę temu wystarczył…
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!