Co dla rynku telekomunikacyjnego oznacza przejęcie UPC Polska przez operatora Play?
22 września 2021
Play i UPC łączą siły: operator sieci komórkowej – spółka P4 – będzie właścicielem kablówki UPC. To przejęcie, które jest warte aż 7 mld zł. Dla polskiego rynku tego rodzaju konsolidacja stanowić będzie niewątpliwie potężną zmianę.
P4 to spółka, która jest operatorem sieci Play. W pełni należy do francuskiego koncernu Iliad. Od września 2021 r. Jest formalnie właścicielem polskiego UPC. Przejęła komplet 100 proc. udziałów. I choć sprzedaż od strony prawnej zakończona a będzie wraz z uzyskaniem zgody Komisji Europejskiej, tego rodzaju przejęcie jest już faktem. To sytuacja podobna do tej sprzed ponad roku, gdy Vectra została właścicielem Multimediów Polska.
W tym przypadku trudno mówić o zaskoczeniu ze względu na odnotowaną już wcześniej współpracę między UPC Polska a Play. Obecnie będzie ona zdecydowanie bardziej sformalizowana.
Co dla klientów oznacza przejęcie UPC przez Play?
Obie marki będą w stanie zapewnić jeszcze bardziej atrakcyjne propozycje każdej ze sfer ofert telekomunikacyjnych. Play specjalizuje się oczywiście w telefonii komórkowej, która siłą rzeczy zawiera również internet mobilny. UPC to z kolei sieć kablowa, która zapewnia głównie dostęp do telewizji oraz internetu światłowodowego. Spodziewać można się więc, że teraz P4 – pod marką Play – bardziej zaangażuje się w i tak dynamiczny rozwój ofert stacjonarnego internetu. Możliwości i infrastruktura jakie ma UPC dadzą pod tym względem szczególnie ciekawe perspektywy.
Potwierdza to prezes zarządu Play, Jean-Marc Harion. Mówi: – Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, by wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje.
Inwestycja w mobilne i szerokopasmowe sieci i usługi
Podobnie na tę kwestię patrzy Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy Iliad. Wskazuje, że nabycie UPC Polska pokazuje dążenie Play i Iliad do inwestycji w mobilność oraz sieci szerokop[asmowe, a także wszystkie usługi nowej generacji. Wskazuje też, że „transakcja wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową”.
Miłośnik wszystkiego, co związane z nowymi technologiami. Kiedyś konsultant w branży telko; dziś działający głównie w sferze oprogramowania, a przy okazji niezmiennie zafascynowany wszystkim, co dotyczy technologii mobilnych oraz znaczenia internetu w codzienności.
Powiązane artykuły
Światłowód 1 Gb/s z TV4K w Netii – z dodatkami! – można mieć za 110 zł miesięcznie
Co dla klientów oznacza przejęcie…
SIMulator internet od T-Mobile, czyli właściwie… co? Oto, jak działa w praktyce
Co dla klientów oznacza przejęcie…
W T-Mobile internet mobilny bez limitu szybkości. Kto może z tego skorzystać?
Co dla klientów oznacza przejęcie…
Najnowsze artykuły
Vectra uruchamia promocję na Black Week. Światłowód nawet połowę taniej
Co dla klientów oznacza przejęcie…
Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%
Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów
To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!
Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!