Recenzje

Uruchomiłem Canal+ online. Wnioski? Projekt ciekawy, ale jeszcze niedopracowany

canal+ telewizja przez internet

Canal+ przez internet to projekt, który niewątpliwie doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy i oczekiwania młodszego pokolenia. Dość już kabli od lokalnych dostawców. Wystarczy dostęp do sieci, by otrzymać całkiem szeroki zakres kanałów i biblioteki VOD. Tylko w tej beczce miodu jest też nutka goryczy. Proces uruchomienia Canal+ online to chwilami droga przez niemałe zawirowania, które zapewne co niektórych zniechęcą. 

Najpierw jednak pozytywy. Testowo uruchomiłem Canal+ przez internet i – uprzedzam fakty – jest nieźle. Widzę przejrzyste zestawienie możliwości z podziałem na stronę główną, sektor Live TV, aktualny program z możliwością podłączenia się pod np. transmisję itp. Wszystko to przejrzyste i intuicyjne. Sama aplikacja na Smart TV włącza się dość wolno (ale nie jest tak dramatyczna, jak bywa to w przypadku HBO). OK, można to potraktować jako – jeszcze – eksperyment, który będzie stopniowo rozwijany. Początek, patrząc na niego od strony czysto wizualnej, jest niezły. 

Oferta telewizji przez internet musi skusić

Niewątpliwie dużą zaletą Canal+ online jest oferta. Z jednej strony to dostęp do wszystkich programów – od Canal+ Sport przez Family, Kuchnia, Domo, Dokument. Ale to nie wszystko. Rodzice docenią dostęp do biblioteki Minimini, prawda?

Hitem Canal+ jest jednak biblioteka zapisanych audycji i programów. Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego? Słynny już występ Maty, który zgromadził na stadionie dziesiątki tysięcy osób i jest w dokumencie pokazywany niejako od kulisów tego występu? Wszystko to jest na kilka kliknięć – podobnie jak rewelacyjna chwilami grupa filmów i seriali. Nic, tylko mieć czas, by oglądać. O tym, że Canal+ uruchomił wszystkie sezony The Office online (warto porównać je z polską wersją) nawet nie trzeba wspominać. 

Wszystko to w świetnej wersji jakościowej – pod warunkiem jednak, że domowy internet ma naprawdę dobrą prędkość. Ja testowałem go na łączu 500 Mb/s – oto najciekawsze propozycje w tym przedziale na rynku. 

Co ciekawe, po przełączeniu na udostępniany LTE z telefonu było nadal nieźle, ale pojawiały się już charakterystyczne przestoje. 

Jak połączyć Canal+ online z Netflixem i HBO

Opcja zakupu Canal+ jest ciekawa ze względu na bardzo dobry cenowy pakiet jeśli wziąć pod uwagę zgrupowanie tej usługi z Netflixem i HBO. Zakładając, że pierwszy to koszt ok. 45 zł, a drugi – 26 zł, 75 zł za trio Canal+online/ Netflix/ HBO jest wydatkiem symbolicznym. Ale tu niestety pojawia się problem. O ile podłączenie swojego konta na Netflix do płatności Canal+online jest raczej bezproblemowe, z HBO mi się to nie udało. Niezbędne jest anulowanie dotychczasowej subskrypcji, poszukiwania kodu (którego nie ma; sprawę wyjaśnić ma dział techniczny) i parę innych zawirowań, które mogą skutecznie zniechęcić do tego procesu. 

Odrębną kwestią jest swoisty UX tej usługi. Aby uruchomić Netflix i HBO trzeba naprawdę się napracować, bo na stronie głównej o tej opcji zbyt wiele nie można znaleźć. 

oferty internetu i telewizji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły

okno netia

Kanały TV w Netii w czerwcu skuszą dzieci jak nigdy wcześniej

Z okazji Dnia Dziecka Netia przygotowała specjalny prezent dla abonentów usług telewizyjnych. To pięć kanałów TV dla młodszych…

internet 6G

Internet 6G ma zadziwić nawet sceptyków. Jak jest jego szybkość?

Rozwój komunikacji bezprzewodowej jest zadziwiający i z każdą kolejną generacją pojawiają się spektakularne postępy. Ostatnią sensacją…

cyfrowe prawa dziecka

Cyfrowy świat a dzieci. Orange sprawdziło, jakie są ich prawa w wirtualnych realiach

Czy prawa dziecka są respektowane – także w środowisku informacyjnym i cyfrowym? Jaki jest stan poszanowania praw…

Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów

Panwybierak.pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. W jednym miejscu porównasz najlepsze oferty dostępne w Twoim budynku. Zamawiając na panwybierak.pl nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, ustalimy dla Ciebie dogodny i szybki termin bezpłatnej dostawy usług i umowy.

testimonial.author

To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!

mobiRANK.pl
testimonial.author

Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!

Paweł z Krakowa

Mówią o nas

  • UKE
  • antyweb logo
  • speedtest logo
  • money logo
  • wirtualna polska